Niedziela, 25 czerwca 2017
 
     
Aktualności
Artykuły
Relacje
Recenzje
Gitarzyści
Warsztaty
Forum
Współpraca
Linki
 

Chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie? Wpisz swój e-mail:
 
Osób online: 1

redakcja@laguitarra.pl
   
.:: aktualności ::.

  Koncert grupy Jacaras podczas festiwalu GITARA+ (Wrocław, 26 X 2013)

Wśród imprez towarzyszących Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ znajdzie się kolejne interesujące wydarzenie, które pomoże rozgrzać zimną aurę października. Będzie to koncert grupy Jacaras, wykonującej utwory taneczne XVII i XVIII-wiecznej Hiszpanii. Zespół wystąpi 26 października o godzinie 17.00 w kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu.

Jarcas

Jacaras powstało w 2009 roku w środowisku związanym z wrocławską Akademią Muzyczną. W jego składzie występują studenci i absolwenci Wydziału Instrumentalnego: Łukasz Figiel (gitara basowa), Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek i Martin Złotnicki (gitary), Michał Lasota (instrumenty perkusyjne) oraz prof. Piotr Zaleski (timple), który jest kierownikiem artystycznym zespołu oraz autorem aranżacji. Od 2012 r. z zespołem współpracuje również meksykańska sopranistka, specjalizująca się w muzyce baroku – Julieta  Gonzalez-Springer.

Koncert towarzyszący festiwalowi GITARA+ związany będzie z promocją debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu „Jacaras”. Znajdują się na niej instrumentalne aranżacje tanecznych utworów Santiago de Murcii i Gaspara Sanza, które zespół wykonuje na współczesnych instrumentach, dzięki czemu cała płyta zyskuje prawdziwie XXI-wieczną energię. Jest to wyjątkowo wyczekiwany krążek, gdyż Jacaras posiada liczne grono wiernych fanów, zdobyte podczas wielu koncertów w kraju i za granicą. Zespół występował już podczas Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego w 2010 roku, gościł również na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku, Polsko-Niemieckich Dniach Gitarowych we Frankfurcie nad Odrą oraz Polskiej Akademii Gitary w 2012 roku, koncertował też w Filharmonii w Zielonej Górze i Zamku w Oleśnicy.

Aleksandra Furtak | 2013-10-16 | powrót » 
(c)2014 laguitarra.pl. All rights reserved.